Co je to Ashihara-Karate

Vše, co budete nutně potřebovat v životě, se můžete naučit v dojo: silné tělo, pronikavý rozum a sílu ducha.

Hideyuki Ashihara

 Co je to Ashihara-Karate?

V čem tkví jeho novota a čím se odlišuje?Je velmi těžké odpovědět na předchozí otázku krátce. Zakladatel školy Kancho Hideyuky Ashihara píše ve své knize „Bojové karate“: „Lidé často nazývají mnou vytvořený styl karate bojové.

Proč? Název hovoří sám za sebe . Co chápeme pod pojmem „bojové“?  Jedná se o reálné bojové situace. Při reálném boji se musíte utkat , aby bylo možné vyhrát, a to je právě základem Ashihara karate. Snažíme se minimalizovat možnost úrazu a porážky v boji a dosáhnout racionálního výkonu našeho těla za účelem zvyšování rychlosti, techniky úderů a jejich síly.

Racionalita – tím se odlišuje Ashihara od ostatních, tradičních stylů karate. Jak vypadá boj, ve kterém se soupeři setkávají frontálně, aniž by se snažili blokovat každý úder soupeře? Samozřejmě, že vyšší bojovník bude první zasazovat rány soupeři, až jej jedna z nejsilnějších ran, do které vložil všechnu svou váhu těla, přivede k vítězství. Ve většině stylů karate je to vyhovující způsob absolutně nemyslet o jakékoli obraně při boji. Na počátku vzniku karate se jednalo možná o zcela normální jev, vést boj za mohutné výměny úderů, ale doba se mění, a my si to již nemůžeme dovolit.

V karate, stejně jako i ve všech ostatních činnostech člověka, musí být možnost technického manévru. Potřebujeme praktičtější karate, které nám dovolí nanášet soupeři rány, ale žádné rány nepřijímat, shazovat soupeře, ale sám zůstat pevně na nohou.

A navíc, potřebujeme karate , které nám dovolí dosahovat spokojenosti z našich tréninků a možnosti rozvíjet naši techniku v budoucnu bez úrazů.“

 

Toto chápeme pod názvem Ashihara-Bojové-Karate.

ZPĚT
× WhatsApp Chat